Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

12. Gry PlayStation 1

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 12. Najpopularniejsze gry na platformę PS1.

PS1

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Micro Maniacs
Micro Maniacs

Wyścigi 5 października 2000

Zręcznościowa gra wyścigowa, w której akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a na trasach ścigają się nie pojazdy, a dziwne postacie. Produkcja stanowi spin-off popularnej serii Micro Machines.

Colony Wars
Colony Wars

Symulacje 5 listopada 1997

Colony Wars to symulator starć kosmicznych, kładący duży nacisk na nieliniową rozgrywkę. Podczas zabawy wcielamy się w rebelianckiego pilota Ligi Wolnych Światów, zdeterminowanego do wypędzenia z kolonii bezwzględnych sił Imperium Ziemi. Od efektywności bojowej gracza zależeć będzie dalszy rozwój międzygalaktycznej wojny, a jeśli okaże się Kosmicznym Asem, dowództwo przydzielać mu będzie coraz lepsze maszyny bojowe. Gra zapoczątkowała serię tytułów pod tą samą nazwą.

Ready 2 Rumble Boxing
Ready 2 Rumble Boxing

Bijatyki 31 października 1999

Gra bokserska oferująca plejadę barwnych, grywalnych postaci. Podczas zabawy gracze ładują specjalny pasek RUMBLE, który umożliwia wykonywanie bardzo silnych ataków. Charakterystyczną cechą produkcji jest to, że obrażenia odniesione w trakcie walki są widoczne na ciele zawodników.

WipEout 2097
WipEout 2097

Wyścigi 30 września 1996

Kontynuacja wydanej w 1995 roku gry wyścigowej, osadzonej w realiach science fiction. Tym razem zasiadamy za sterami jeszcze potężniejszych bolidów, rywalizując na zupełnie nowych trasach i korzystając z rozszerzonego arsenału power-upów oraz broni. Całość odznacza się wyraźnie lepszą oprawą graficzną, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych kart 3D.

Battle Arena Toshinden
Battle Arena Toshinden

Bijatyki 9 września 1995

Trójwymiarowa bijatyka, w której gracze spotykają się na wytyczonych, trójwymiarowych arenach, tocząc ze sobą pojedynki przy użyciu broni i rozmaitych ataków specjalnych. Tłem rozgrywki jest legendarny turniej Toshinden, zorganizowany przez tajemniczego sponsora imieniem Gaia.

Ridge Racer Type 4
Ridge Racer Type 4

Wyścigi 8 marca 2011

Cyfrowa reedycja przebojowej gry wyścigowej z konsoli PlayStation. Czwarta odsłona zręcznościowej serii Ridge Racer oferuje typowy dla cyklu, arcade'owy model jazdy z naciskiem na efektowne pokonywanie zakrętów. Gra zawiera aż 320 fikcyjnych pojazdów, podzielonych na 4 producentów oraz 2 klasy, o nieco innym sposobie prowadzenia. Oprócz trybów Grand Prix i Time Trial, po raz pierwszy udostępniono także możliwość rywalizacji dwóch graczy na podzielonym ekranie.

007 Racing
007 Racing

Wyścigi 20 listopada 2000

Utrzymana w szpiegowskich klimatach nietypowa gra wyścigowa, w której zamiast zmagań na torze gracze wykonują misje nawiązujące do filmowych przygód Agenta 007.

Worms (1995)
Worms (1995)

Strategiczne 29 listopada 1995

Rozgrywana w systemie turowym gra strategiczno-zręcznościowa, w której naprzeciw siebie stają dwie drużyny tytułowych robali, a celem każdej z nich jest pokonanie przeciwnika poprzez eliminację wszystkich członków jego drużyny. Zabawa toczy się na losowo generowanych, dwuwymiarowych mapach, a podczas bitew robale korzystają z masy zróżnicowanych broni i akcesoriów.

Bloody Roar 2: Bringer of the New Age
Bloody Roar 2: Bringer of the New Age

Bijatyki 30 kwietnia 1999

Druga odsłona serii bijatyk, w których uczestnicy starć potrafią transformować się w swoje zwierzęce alter ega. Po przemianie postacie stają się znacznie silniejsze, ale po otrzymaniu określonej ilości obrażeń następuje przymuszony powrót do ludzkiej formy, co nadaje starciom dodatkowej taktycznej głębi. Bloody Roar 2 wprowadza do cyklu kilkoro nowych zawodników, którzy potrafią się zmieniać m. in. w nietoperza, insekta i kameleona.

Tekken 2
Tekken 2

Bijatyki 29 marca 1996

Reedycja drugiej części kultowej bijatyki z konsoli PS One. Akcja gry toczy się 2 lata po wydarzeniach, znanych z poprzedniczki i koncentruje wokół kolejnego turnieju sztuk walki, w którym ponownie zmierzą się m.in. Kazuya Mishima i jego ojciec Heihachi. Gra oferuje łącznie 25 grywalnych postaci, w tym 8 zupełnie nowych. Znaczącemu rozbudowaniu uległa taktyka walki, a wojownicy zyskali spory wachlarz nowych zagrań.

Bishi Bashi Special
Bishi Bashi Special

Towarzyskie 7 lipca 2000

Kompilacja dwóch wydanych wyłącznie w Japonii gier - Bishi Bashi Special oraz Bishi Bashi Special 2. Produkcja oferuje w sumie 85 imprezowych minigier testujących refleks graczy i stawiających ich przed zwariowanymi wyzwaniami. Tytuł charakteryzuje się szybkim tempem akcji oraz mangową oprawą wizualną.

Bloody Roar: Hyper Beast Duel
Bloody Roar: Hyper Beast Duel

Bijatyki 31 października 1997

Trójwymiarowa bijatyka, w której wojownicy potrafią transformować się w swoje zwierzęce odpowiedniki, takie jak wilk, tygrys czy królik. Jako bestie postacie są znacznie silniejsze, ale przyjęcie zbyt wielu ciosów prowadzi do ponownego stania się zwykłym człowiekiem, co czyni cały mechanizm ważnym elementem taktycznym starć.

GEX
GEX

Zręcznościowe 18 grudnia 1995

Klasyczna side-scrollowa platformówka, w której wcielamy się w postać sympatycznej jaszczurki z rodziny gekonów. Nasz bohater zostaje wciągnięty do telewizora przez złowrogiego Reza, który opanował świat mediów i za jego pomocą pragnie osiągnąć władzę nad światem. Aby uwolnić się z pułapki, Gex musi przemierzyć szereg zróżnicowanych światów, inspirowanych różnymi gatunkami filmowymi.

GEX 3: Deep Cover Gecko
GEX 3: Deep Cover Gecko

Zręcznościowe 23 marca 1999

Trzecia odsłona serii gier platformowych o przygodach zgryźliwego gekona. Podobnie jak poprzedniczka, ta produkcja również utrzymana jest w humorystycznym tonie i otwarcie parodiuje inne dzieła popkultury.

Ronin Blade
Ronin Blade

Akcji 31 sierpnia 1999

Przygodowa gra akcji osadzona w feudalnej Japonii. Gracz może wcielić się w bezpańskiego samuraja albo kobietę wyszkoloną w tajnikach ninjutsu. Każde z nich posiada unikalny wątek fabularny. Rozgrywka kładzie duży nacisk na walkę i oferuje zaawansowany system toczenia pojedynków oraz możliwość rozwijania protagonistów i broni.

Wu-Tang: Taste the Pain
Wu-Tang: Taste the Pain

Bijatyki 30 listopada 1999

Trójwymiarowa bijatyka, w którą grać może równocześnie do czterech graczy. Produkcja korzysta z wizerunku popularnej grupy muzycznej Wu-Tang, której członkowie pojawiają się jako grywalne postacie. Oprócz typowych dla gier tego gatunku opcji zabawy dla wielu osób, tytuł posiada mocno rozbudowany tryb fabularny.

Final Fantasy Anthology
Final Fantasy Anthology

RPG 30 września 1999

Kompilacja dwóch klasycznych jRPG-ów, Final Fantasy V i Final Fantasy VI, które oryginalnie ukazały się na konsoli Super Nintendo. Edycje umieszczone w Anthology zawierają kilka dodatkowych elementów.

PaRappa the Rapper (1997)
PaRappa the Rapper (1997)

Towarzyskie 26 października 1997

Jedna z pierwszych współczesnych gier rytmicznych. PaRappa the Rapper opowiada historię rapującego psa, który, by zaimponować swojej sympatii Sunny Funny, rozpoczyna naukę kung-fu i robi sobie prawo jazdy. Gra polega na wciskaniu wyświetlanych na ekranie sekwencji przycisków. Im gracz jest bardziej precyzyjny, tym lepszą zyskuje ocenę.

Wild 9
Wild 9

Zręcznościowe 30 września 1998

Stworzona przez autorów serii Earthworm Jim platformówka 2.5D, której mechanika zbudowana jest wokół nietypowej broni głównego bohatera – wiązki energii, pozwalającej mu chwytać przeciwników i rozmaite przedmioty.

Wild Arms
Wild Arms

RPG 20 grudnia 1996

Pierwsza odsłona serii japońskich RPG-ów, które wyróżniają się nietypową, nawiązującą do Dzikiego Zachodu i czasów średniowiecznych stylistyką. Wild Arms powstało za sprawą studia Media.Vision, zaś wydawcą zostało Sony.

Deathtrap Dungeon
Deathtrap Dungeon

Akcji 19 marca 1998

Trójwymiarowa gra akcji oparta na jednej z odsłon popularnej w latach dziewięćdziesiątych serii tekstowych gier fabularnych Fighting Fantasy. Gracz wciela się w rolę amazonki bądź barbarzyńcy i przemierza rozległe podziemia pełne pułapek, zagadek i wrogów do pokonania. Do jego dyspozycji oddano spory arsenał broni oraz ataków magicznych.

Cool Boarders
Cool Boarders

Sportowe 31 grudnia 1996

Jedna z pierwszych trójwymiarowych gier snowboardowych. Produkcja oferuje trzy podstawowe oraz dwa ukryte stoki, po których należy zjeżdżać w jak najkrótszym czasie, wykonując przy tym efektowne triki. Przed każdym zjazdem gracz może wybrać płeć swojego awatara, jego ubranie oraz używaną deskę.

Colony Wars: Vengeance
Colony Wars: Vengeance

Symulacje 5 listopada 1998

Colony Wars: Vengeance to skupiona na walkach w przestrzeni kosmicznej gra symulacyjna. Odpowiedzialne za produkcję studio Psygnosis rozszerzyło drugą część swojej serii science fiction o wiele nowych elementów, m.in. walki na orbitach planet, kolejne typy statków, wymagających bossów i system ulepszeń. Co ciekawe, tym razem gracz wciela się w pilota Imperium – frakcji zwalczanej przez niego w poprzedniej części.

Colony Wars: Red Sun
Colony Wars: Red Sun

Symulacje 2 maja 2000

Ostatnia część trylogii symulatorów kosmicznych Colony Wars. Konflikt kolonialnej Ligi oraz Imperium Ziemi trwa w najlepsze, lecz tym razem gracz nie staje bezpośrednio po żadnej ze stron. W trzeciej części wcielamy się w Alexandra Lyrona Valdemara – prostego górnika, wydobywającego minerały z asteroid. Męczony snami o tajemniczej rasie obcych udaje się on na poszukiwania legendarnego statku Red Sun.