filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Źródło fot. Zaginiona dziewczyna, David Fincher, Twentieth Century Fox Film, 2014 / Zawrót głowy, Alfred Hitchcock, Paramount Pictures, 1958.
i
Filmy i seriale 12 listopada 2023, 11:00

autor: Kamil Kleszyk

Tego nikt się nie spodziewał. Najbardziej zaskakujące zwroty akcji w kryminałach

Nie ma nic lepszego dla współczesnego filmomaniaka od bycia świadkiem porządnego zwrotu akcji. Jeśli również lubicie to uczucie zaskoczenia, zapoznajcie się z subiektywną listą najbardziej niespodziewanych plot twistów w produkcjach kryminalnych.

Spis treści

1. Zawrót głowy

Zawrót głowy, Alfred Hitchcock, Paramount Pictures, 1958 - Tego nikt się nie spodziewał. Najbardziej zaskakujące zwroty akcji w kryminałach - dokument - 2023-11-11
Zawrót głowy, Alfred Hitchcock, Paramount Pictures, 1958

Powiedzieć, że Alfred Hitchcock kochał niespodziewane zwroty akcji, to jak nic nie powiedzieć. Plot twisty były wręcz znakiem rozpoznawczym mistrza suspensu. Nie omieszkałem zatem umieścić na pozycji lidera tego zestawienia produkcji zatytułowanej Zawrót głowy. Choć film jest mieszanką thrillera psychologicznego z melodramatem, elementy kryminalne również zostały tu wyraźnie zaznaczone.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zostało jeszcze 63% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej